Rekonstruované interiéry západního křídla zámku a hospodářské budovy předzámčí, soukromé pokoje knížecí rezidence a hostinské apartmány, hygienické a toaletní zázemí s ukázkou dobové hygieny na šlechtickém sídle, výstup na Velkou věž a vyhlídkový ochoz, středověké hradní sklepení, unikátní zámecké divadlo se zákulisím a historickými kostýmy. Fyzicky poněkud náročnější prohlídka není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí.
VíceExpozice o dějinách této lokality a národopisně pojatá expozice lidového malovaného nábytku 18. a 19. století, především z typických národopisných oblastí jižních Čech.
VíceJeden z největších vyzděných příkopů na českých hradech. Výška zdi hradního příkopu se pohybuje od 9,5 m do 13 m. Vnější strana příkopu měří 373 m, vnitřní téměř o 100 metrů méně. Rozloha hradního příkopu je 6246 m2, pro představu téměř tři čtvrtě budějovického náměstí včetně kašny.
VícePo vstupu do hradního areálu je možno v první bráně navštívit malou expozici archeologických nálezů, objevených v posledních letech. Na jejich základě si můžeme udělat představu o každodennosti, životním stylu a vzdělanosti majitelů hradu.
VíceExpozice představuje československé letce, kteří bojovali za druhé světové války, a rozvoj civilní a vojenské aviatiky především na jihu Čech.
VíceExpozice představuje historii provaznického řemesla i provaznických rodů. Uvidíte praktické ukázky provaznické výroby na stále funkčních dobových strojích.
VíceExpozice představuje převážně obrazy a kresby, které jsou instalovány v chronologickém sledu od renesance až po nejmodernější umění a místy doplněny několika sochařskými pracemi. Muzejní expozice tak ukazuje vývoj a základní tendence umění v průběhu staletí a pomáhá vytvářet přesnější představu o vztahu centra a regionu a o vývoji umění vůbec.
VíceExpozice představuje reprezentativní salón jindřichohradeckého měšťana v polovině 19. století s dobovým nábytkem, sklem, porcelánem, oděvy, oděvními doplňky a dalšími exponáty nezbytnými pro život tehdejší vyšší společnosti. Oproti bohatému interiéru měšťanskému je v expozici lidové kultury prezentována selská sednice z Blat z poloviny 19. století. Její tradiční zařízení je doplněno bohatými blatskými kroji a jejich součástmi a dalšími drobnostmi ze života vesnického.
Více